Viessmann vitopend 100

Viessmann Vitopend 100

Flagowym i najszczęśniejszej spotykanym urządzeniem firmy Viessmann jest Viessmann serii Vitopend 100. Urządzenie o nieskomplikowanej konstrukcji świetnie spełnia swe zadanie. Vitopend 100 występuje w dwóch wersjach komory tj. komora otwarta, zamknięta w formie przepływowej oraz w wersji z zasobnikami wody Vitocell.

Serwis Viessmann Vitopend 100

W przypadku awarii kotła zapraszamy do skorzystania z naszych usług serwis kotłów viessmann wrocław

Dokładniejsze oznaczenia to:

  • Vitopend 100 WHO4

  • Vitopend 100 WH0A

  • Vitopend 100 WH1B

  • Vitopend 100 WH1D

Konserwacja kotła Viessmann Vitopend 100

Standardowa konserwacja kotła Vitopend 100 polega na sprawdzeniu ogólnego stanu urządzenia oraz czyszczeniu elementów takich jak palnik, nagrzewnica, elektrody jonizacyjnej oraz elektrod zapłonowych. Ma to na celu poprawienie pracy pieca gazowego, a co za tym idzie jego sprawności. Oprócz wyżej wymienionych czynności, kontroli podlega naczynie zbiorcze, które odpowiada za poprawne wyrównywanie ciśnienia na instalacji podczas grzania centralnego ogrzewania.

Kontrola czujnika kotła Vitopend

Vitopend 100 nie posiada czujnika ciśnienia, dlatego bardzo ważne jest aby użytkownik kontrolował ilość wody w instalacji. Powinno się ją utrzymywać na poziomie około 1,5bar. Każdy kocioł gazowy posiada zawór dopuszczeniowy, którym uzupełnia się poziom wody w kaloryferach. W Vitopend 100 z komorą zamkniętą należy przyjrzeć się wentylatorowi, który wypycha spaliny do komina. Jeżeli jest bardzo brudny, może on wpadać w wibracje i powodować głośną pracę kotła. Należy go zdemontować, dokładnie wyczyścić i nasmarować łożyska.

Viessmann Vitopend 100 – w stanie awarii

Serie Vitopend 100 WH04, WH0A oraz WH1B nie posiadają wyświetlacza. Jeżeli kocioł wejdzie w stan awarii zapali się czerwona lampka przy symbole „pioruna”. Użytkownik powinien zacząć od próby zresetowania pieca gazowego (w przypadku Vitopend 100 robi się to za pomocą prawego pokrętła od grzeników – opis w instrukcji) To jak lampka się świeci ma ogromne znaczenie. Należy przyjrzeć się temu jak lampka miga. Dzięki temu już przez telefon będziemy mogli zawęzić możliwości naprawy oraz ustalić szacowany koszt naprawy.

Przegląd roczny Viessmann Vitopend 100

Kontynuując przegląd roczny kotła serwisant sprawdza też filtry, które znajdują się na rure zimnej wody, powrotu centralnego ogrzewania oraz na rurze gazowej. Kiedy już serwis zbliża się do końca sprawdza się urządzenie pod kontem szczelności gazowej. Wykonuje się to przy użyciu specjalistycznych narzędzi, które każdy serwisant kotłów gazowych powinien posiadać tj. manometr elektroniczny, detektor gazowy czy analizator spalin.

Dzięki wyżej wymienionym czynnościom użytkownik może być pewny, że jego Vitopend 100 jest w stu procentach bezpieczny od strony spalin, czadu czy też szczelności gazowej. Ma też pewność, ze działa optymalnie i skutecznie, dzięki czemu będzie mógł cieszyć się jego pracą przez wiele lat.

Polecamy również:

Naprawa i serwis kotłów gazowych Viessmann vitopend 100

Wyślij do nas zapytanie

Masz pytania? Szukasz fachowców którzy pomogą Ci w montażu pieca gazowego? A może chcesz wykonać naprawę lub przegląd. Napisz do nas chętnie odpowiemy na pytania.

Lub zadzwoń do nas

Oferujemy profesjonalny montaż urządzeń gazowych na terenie Wrocławia i pobliskich miejscowości takich jak: Kiełczów, Smolec, Kąty Wrocławskie, Bielany Wrocławskie, Pietrzykowice, Cesarzowice, Wysoka, Siechnice, Groblice, Radomierzyce, Tyniec Mały, Kamieniec Wrocławski, Święta Katarzyna, Mirków, Długołęka, Ligota Piękna, Kryniczno, Wisznia Mała, Lutynia, Wilkszyn

Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Praktycy Marketingu