Jak wybrać kocioł gazowy do domu?

Jak wybrać kocioł gazowy do domu

Jeżeli chodzi o dobór i wymianę kotła gazowego decyzja zawsze leży po stronie klienta. My możemy jedynie podpowiedzieć Ci na co zwracać uwagę podczas tego procesu.

Należy pamiętać, że cena nie zawsze powinna być głównym czynnikiem wyboru kotła gazowego. Powinniśmy kierować się naszymi indywidualnymi potrzebami. Dlatego służymy pomocą w całym procesie. Tworzymy dla każdego klienta najlepszą opcję doboru kotła gazowego. Niektórzy producenci kuszą użytkowników niezwykle niską ceną. Nie zawsze idzie ona w parze z jakością. Pieniądze zaoszczędzone podczas zakupu, zostaną wydane przy niewątpliwie częstszych wizytach serwisantów podczas awarii. Cena idzie w parze z jakością i nie można się łudzić iż piec gazowy kupiony w markecie będzie tak samo wydajny i niezawodny jak kocioł renomowanej marki. Z kolei najdroższy piec gazowy nie zawsze najlepszy. Trzeba oszacować potrzeby i dobrać do nich odpowiedni kocioł gazowy. Przykładowo: Jak dobrać piec gazowy do mieszkania do 70m2, nie potrzebuje zaawansowanego pieca gazowego, który mógłby obsłużyć kilka obiegów grzewczych i powierzchni 200m2, dlatego ważne jest, aby zdiagnozować swoje potrzeby i możliwości finansowe. Musimy też pamiętać, że o radę co do wyboru kotła gazowego nie należy pytać sprzedawców. Wiadomo, że taki człowiek powie wszystko, tylko po to by wcisnąć klientowi urządzenie, nie patrząc na jego potrzeby i wymagania. Polecam poczytać rekomendacje użytkowników na forach lub też zasięgnąć informacji w firmach świadczących usługi serwisu i montażu kotłów gazowych. 

Kiedy wymienić kocioł gazowy na nowy?

Często słyszę pytanie klientów: kiedy powinni wymienić kocioł gazowy na nowy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli piec gazowy, który posiadasz jest w dobrym stanie, a ma ponad 10 lat należy się zastanowić czy chcemy zapobiegać czy leczyć. W leciwym kotle gazowym można się spodziewać awarii w każdej chwili. Pozostaje mieć nadzieję zęby się to nie wydarzyło w sezonie grzewczym, kiedy to firmy serwisowe są bardzo ciężko uchwytne. Dodatkową motywacją do wymiany pieca gazowego może być cena naprawy awarii. W kotłach gazowych zagranicznych producentów ceny części często osiągają 1/3 ceny całego pieca.

Niestety producenci celowo podnoszą ceny części do starszych kotłów właśnie po to by klient zrezygnował z naprawy i zdecydował się na kupno nowego pieca kondensacyjnego. Kolejnym powodem jest po prostu brak części zamiennych, ponieważ urządzenie jest zbyt stare. 

Jaki kocioł gazowy kupić?

Na to jaki kocioł gazowy powinieneś zakupić składa się kilka bardzo istotnych rzeczy.

Należy zwrócić uwagę na tych producentów, którzy mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę serwisową np. dostępność serwisanta czy części. Jest to niezwykle ważne, szczególnie podczas sezonu grzewczego (czyli wtedy kiedy jest najwięcej awarii) musisz mieć pewność, ze ludzi obsługujących Twój kocioł gazowy jest wielu. Skraca to oczekiwanie na usługę oraz często ma wpływ na cenę usunięcia awarii. Ceny części też mogą mieć wpływ na decyzję. Jeżeli koszt naprawy jest zbyt duży nie ma sensu inwestować w stary kocioł gazowy i należałoby się zastanowić nad wymianą na nowy piec gazowy.

Jeśli nadal masz wątpliwości jaki kocioł czy piec gazowy wybrać – napisz do Nas lub zadzwoń, pomożemy Ci dobrać odpowiedni piec gazowy.

Wyślij do nas zapytanie

Masz pytania? Szukasz fachowców którzy pomogą Ci w montażu pieca gazowego? A może chcesz wykonać naprawę lub przegląd. Napisz do nas chętnie odpowiemy na pytania.

Lub zadzwoń do nas

Oferujemy profesjonalny montaż urządzeń gazowych na terenie Wrocławia i pobliskich miejscowości takich jak: Kiełczów, Smolec, Kąty Wrocławskie, Bielany Wrocławskie, Pietrzykowice, Cesarzowice, Wysoka, Siechnice, Groblice, Radomierzyce, Tyniec Mały, Kamieniec Wrocławski, Święta Katarzyna, Mirków, Długołęka, Ligota Piękna, Kryniczno, Wisznia Mała, Lutynia, Wilkszyn

Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Praktycy Marketingu